RT Chimera - шаблон joomla Новости

BreadCrumbs CSS

طرح‌ نوین نورپردازی شهری در اردبیل

مدیر زیباسازی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اردبیل گفت: چندین طرح و ایده نو در نورپردازی شهری را در مناطقی چون حاشیه رودخانه بالیقلو و شورابیل در نظر داریم که بعد از تصویب در کمیته زیباسازی شهر اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، محمدعلی سیدپور پیش از ظهر امروز در بازدید از نصب نیمکت‌های نورانی در سطح شهر اردبیل اظهار داشت: تعداد 25 نیمکت نورانی در منطقه یک شهرداری اردبیل مقابل مصلی و محوطه شیخ صفی‌الدین اردبیلی در عالی قاپو نصب شده‌اند تا جلوه تازه‌ای از نور و زیبایی به شهروندان هدیه شود.

وی در مورد ایده اجرای این طرح که در کمتر شهر کشور مشاهده می‌شود، تصریح کرد: شهردار اردبیل در بازدید از فضاهای شهری کلانشهرها این طرح را دیده بودند و به‌دلیل زیبایی و تاثیر مثبت این نورپردازی ویژه در مبلمان شهری، ایده اجرای این طرح را به سازمان پارک‌ها ارائه کردند.

مدیر زیباسازی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اردبیل بیان کرد: چندین طرح و ایده نو در نورپردازی شهری را در مناطقی چون حاشیه رودخانه بالیقلو و شورابیل در نظر داریم که باید در کمیته زیباسازی شهر با نظر کارشناسان تصویب شود تا به مرحله اجرایی برود.

سیدپور گفت: شهروندان از نصب نیمکت‌های روشن ابراز رضایت کرده اند که جلب رضایت شهروندان سبب خشنودی و انگیزه بیشتر عوال شهرداری برای ارائه خدمات بیشتر شده است.

وی با اشاره به تاثیر مبلمان شهری در زیبایی شهر افزود: طراحی مناسب و به کارگیری مبلمان شهری متناسب با محیط در بخش‌هایی از شهر مانند پارک‌ها، برخی میادین، پیاده‌روها و مراکز تجاری از ضروریات زندگی شهری امروز است و تأثیر زیادی در کیفیت زندگی شهری بر جای می‌گذارد.

مدیر زیباسازی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اردبیل با بیان اینکه نورپردازی یکی از ابزارهای زیباسازی و در عین حال جزو مبلمان شهری محسوب می‌شود، اظهار کرد: نور در فرهنگ اسلامی و ایرانی جایگاه برجسته و ممتازی دارد و در فضاهای شهری به دو منظور تأمین روشنایی و نورپردازی مورد استفاده قرار می‌گیرد که علاوه بر بحث زیبایی‌شناسی مهمترین انگیزه روشن کردن فضاها در شب، ایجاد ایمنی و حس امنیت است.

سیدپور حضور بیشتر شهروندان در فضاهای شهری را مرتبط با رونق اقتصادی یک مکان شهری دانست و افزود: این بدان معنی است که طراحی نور در هر مکان نه تنها با حال و هوای آن نباید منافاتی داشته باشد بلکه باید تقویت کننده آن نیز باشد.

وی بیان کرد: شهرداری اردبیل در چند سال اخیر در زمینه نورپردازی اقدامات قابل توجهی در میادین و مکان‌های تفریحی شهر مانند بالیقلو و شورابیل انجام داده است و در تازه ترین اقدام نیمکت‌های نورانی در برخی مناطق شهر نصب کرده است که تنها در چند کلانشهر کشور مشاهده شده است.