RT Chimera - шаблон joomla Новости

مقالات الکترونیک مقالات آموزشی و کاربردی در حوضه الکترونیک

اسکوتر ناین بات شیائومی یا اف اسپید

 اسکوتر ناین بات شیائومی یا همان اسکوتر اف اسپید را در این مقاله مورد بحث قرار خواهیم داد. در پی تحولاتی که در صنعت اسکوتر های برقی ایجاد شده است، انواع دیگری از این وسایل تفریحی نیز ساخته و وارد بازار شد. احتمالا شما هم اسکوترهای دسته دار را دیده و یا درباره آنها شنیده‌اید.
این مدل اسکوترها که با عنوان ناین بات معرفی و وارد بازار شده‌اند از لحاظ عملکرد با اسکوترهای بدون دسته تفاوتی ندارند اما کارایی و کیفیت بالاتری را در اختیار ما قرار می‌دهند.

در بازار، اسکوترهای ناین باتی با مارک ها و قیمت های مختلف وجود دارند اما اسکوتر ناین بات توسط 2 برندی که در عنوان این مطلب ذکر شده یعنی اسکوتر ناین بات شیائومی و اسکوتر ناین بات اف اسپید، وارد بازار شدند و کیفیت بسیار بالایی نسبت به سایر برندها دارند و به همین خاطر ما اسکوترهای ناین بات تولید شده توسط این دو شرکت را اورجینال در نظر می‌گیریم و به مشتریان و کسانی که از ما مشاوره خرید اسکوتر می‌گیرند پیشنهاد میکنیم .

اگر از ناین بات های شیائومی و اف اسپید به صورت صحیح استفاده کنید، ما معتقدیم که به سادگی خراب نمی‌شوند و گذرتان به تعمیرگاه اسکوتر نخواهد افتاد.

اما چرا اسکوتر ناین بات کارایی بهتری نسبت به اسکوتر های معمولی دارد ؟

  • یکی از تفاوتهایی که این اسکوترها نسبت به اسکوترهای معمولی دارند اتوبالانس بودن آنهاست. به این معنی که وقتی شما اسکوتر ناین بات را روشن می‌کنید متوجه می‌شوید که اسکوتر کاملا عمود و بدون حرکت (اصطلاحا اسکوتر نمی افتد و یا احتیاجی به نگه داشتن با دست ندارد )  در مقابل شما قرار می‌گیرد و شما  می‌توانید به راحتی روی آن بایستید. در صورتی که سوار شدن روی اسکوترهای معمولی به این راحتی ها نبوده و چندین مرتبه باید تلاش کنید تا در این کار خبره شوید.
  • تفاوت بعدی استفاده از دسته یا فرمان در ناین بات هاست که جهت چرخش اسکوتر به طرفین توسط این بخش صورت می گیرد .با نگاهی به اسکوتر های معمولی متوجه می‌شوید که وجود یک مفصل یا لولا در وسط دستگاه باعث میشود که بخش های چپ و راست اسکوتر آزادانه و مستقل حول همان مفصل حرکت کنند و همین مساله امکان چرخش به طرفین را در اسکوتر میسر می‌سازد اما از طرفی یک اشکال بزرگ را موجب می‌شود که توضیح خواهم داد. اگر با اسکوترهای معمولی تجربه حرکت در خیابان ، کوچه و ... را داشته باشید حتما متوجه شدید زمانی که یکی از چرخ ها داخل یک دست انداز یا چاله می افتد ناگهان سرعت اسکوتر  تغییر کرده و در پی آنن تعادل شما هم بر هم می‌خورد و همچنین در سرعت های زیاد وجود همین مفصل حفظ تعادل را با مشکل مواجه می‌کند و شما هرگز نمیتوانید لذت سرعت زیاد را حس کنید . ولی این مشکلات در ناین بات ها وجود ندارد چون شاسی آنها یک تکه بوده و عمل چرخش به طرفین به عهده دسته یا همان فرمان اسکوتر محول شده .

اگر دقت کرده باشید ناین بات ها 2 مدل دسته دارند .
کوتاه و بلند . دسته های کوتاه که بین زانو قرار می‌گیرند و دسته های بلند که در مقابل سینه قرار می‌گیرند و با دست کنترل می شوند . امکان تعویض دسته روی ناین بات ها وجود دارد و هر ناین بات می‌تواند دسته کوتاه یا بلند داشته باشد .

قطعات و لوازم اسکوتر ناین بات

اسکوترهای ناین بات هم دارای یک باتری لیتیومی هستند البته با ولتاژ 58 ولت . این باتری در محفظه ای پلاستیکی به رنگ مشکی در قسمت زیر دستگاه توسط 4 عدد پیچ آلن ، به اسکوتر متصل شده که این امکان را فراهم می‌کند که بدون باز کردن اسکوتر بتوانیم باتری اسکوتر را تعویض کنیم .
اگر باتری اسکوتر را باز کنید دومین چیزی که خواهید دید، برد اصلی ناین بات خواهد  بود . یک برد الکترونیکی بزرگ که روی شاسی پیچ شده . مهم ترین بخش یک ناین بات همین برد اصلی است که هم خیلی کم یاب و هم گران قیمت است.
البته یک اسکوتر ناین بات دارای 3 برد الکترونیکی است . بجز برد اصلی که در بالا به آن اشاره شد ، بردهای دیگر یکی ماژول اپلیکیش دستگاه و صفحه نمایش و برد دیگر قسمتی است که سنسور زاویه فرمان روی آن نصب شده .
چرخ های اسکوتر ناین بات از نوع براشلس و 10 اینچی هستند اما لاستیک ها نسبت به سایر اسکوتر ها پهن تر و از نوع بادی ولی تیوپ لس می باشند .(تو پر نیستند )
شاسی اسکوتر ناین بات ، یک تکه و بدون مفصل بوده و از جنس آلومینیوم سخت ساخته شده .
در صورت درخواست اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید .

کلیه قطعات ناین بات، دسته های بلند و کوتاه ناین بات درفروشگاه و همچنین در تعمیرگاه اسکوتر گروه مهندسی نقطه روشن موجود بوده و همچنین تعمیرات اسکوترهای نایت بات پذیرفته می شود .

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Like what you see?

Close

Hit the buttons below to follow us, you won't regret it...